index - Alti's Claire

CS Images - Alti Vista - Filmography - Conventions

 

 


Biography of Claire Stansfield

"In English original with Czech translation and small bonus."

 

Biography, Personal, Život, Osobní, Úryvek, Další

 

 

Claire as a child model I was born in 27th August, London, England. My father is English and my mother is German. We moved to Canada when I was very young so even though I have a British passport I feel as though I am a Canadian. I went to school in Toronto and grew up around the High Park area.

I worked as a model in my teens but was not really that good at it. I did some runway shows (as I was already 6ft tall at 16. Yikes..) a bit of magazine work and some commercials.

I am very lucky and have done a lot of traveling. My mother is a flight attendant for Air Canada and I had many cheap airline tickets thrown my way. I especially loved Australia. I speak German and spent most of my summers in a town outside of Cologne in Germany (with my beloved grandmother Kai). Who I named my production company Kai Productions after.

I settled down for two years back in London in the 80's (going back to my roots I guess) and enrolled at London's Central School of Drama. I studied there and did lot's of hanging out.

When my studies were finished and my parents cut off my cash.. I followed my father to California and decided to try my luck in Hollywood. My father remarried a fantastic woman and I now have a brother who surfs check out www.ifuse.com and a sister who is wrestling with the pressure we are all puttting on her to be the only one to graduate from college... I love them madly and we hang out a lot plus they are both 6ft tall!! My mother now lives in Vancouver Canada and always comes with me on location. She's very proud and has finally learned not to shout across the set (to tell me to stand up straight) in the middle of a take.

I'm in my thirties now and like to take time to remember and appreciate the things I have. I am extremely grateful that my family is healthy and that we all get along... I wish the same for all of you.

 

 

Personal information

 

She with her mom a dadI have the best dog named Dino. I adopted him from "Pet Orphans" here in LA. They rescue animals and find homes for them. Dino and I have been together for 7 years and besides the gas and occasional ear infection he is the greatest!

I highly recommend dogs as best friends. Dino and I are in the picture down.

I love shopping. I have way too many shoes and handbags. I watch too much TV. I love HBO, the food channel and going to the movies. Some of my favorite movies are Bladerunner, Lost Highway, Silence of the Lambs, Diva (foreign) and The Professional. I am a Virgo and a neat freak. (I should get a holster for my dust buster.) My friends love it when I come to their parties cause I end up cleaning all night.

In case I am making you sick with all this goodness. I swear too much am way insecure, jealous, competitive and I can be very moody/bitchy at times. So there!!

I have had a super cool boyfriend... He did makes me laugh and was is awfull cute too...

 

 


Život Claire Stansfield

"V české překladu z anglického originálu, doplněno o malý bonus."

 

 

Claire with her ex-boyfriend AzNarodila jsem se 27. srpna 1967 (pozn. SX: rok jejího narození jsem vyštrachala z článku v oficiálním Xena časopise Chakram, ale teď se zas na imdb objevilo, že je to o tři roky jinak, tak nevím.) v Londýně, v Anglii. Můj otec je Angličan, matka Němka. Když jsem byla ještě hodně malá, přestěhovali jsme se do Kanady, a přestože mám britský pas, cítím se být Kanaďankou. Chodila jsem do školy v Torontu a vyrůstala jsem v okolí High Parku.

Jako teenager jsem zkoušela pracovat v modelingu, ale nic moc. Dělala jsem přehlídky, (protože jsem už v 16. měřila 180 cm. Yikes..), občas pracovala pro časopisy a v reklamě.

Měla jsem štěstí, že jsem mohla hodně cestovat. Má matka byla letuškou u společnosti Air Canada, a tak jsem na své cesty dostávala letenky se slevou. Obzvlášť miluji Austrálii. Mluvím německy a letní čas jsem ponejvíce trávila v Německu, v jednom městě poblíž Kolína nad Rýnem (s mojí milovanou babičkou Kai). Podle ní jsem později pojmenovala svou produkční společnost Kai Production.

V 80. letech jsem se na dva roky opět usadila v Londýně (něco jako návrat ke kořenům) a zapsala se na londýnskou Central School of Drama, kde jsem studovala, ale prožila i spoustu zahálky.

Když jsem dokončila studia a rodiče mi přestali dávat peníze, následovala jsem otce do Kalifornie a rozhodla se zkusit štěstí v Hollywoodu. Otec se znovu oženil s fantastickou ženou, a já teď mám bratra, který spravuje www.ifuse.com. A také mám sestru, co zápasí s krevním tlakem - všichni si z ní děláme legraci, že je z nás jediná, kdo absolvoval vysokou školu... Mám je všechny šíleně ráda - hodně jsme spolu splynuli, a navíc jsou oba také 180 cm vysocí!! Moje matka teď žije ve Vancouveru v Kanadě a vždycky se mnou jezdí na natáčení. Je velmi hrdá a konečně se naučila nekřičet přes celou scénu (aby mi uprostřed hraní řekla, že mám stát rovně).

Nyní je mi třicet pryč a ráda trávím čas vzpomínkami a hodnocením toho, co jsem doposud udělala. Jsem nesmírně vděčná, že je má rodina zdravá a že můžeme být všichni spolu. To samé přeji i vám všem.

 

 

Osobní informace

 

Claire with her dog DinoMám toho nejlepšího psa na světě - jmenuje se Dino. Adoptovala jsem ho z "Pet Orphans" v L.A. Tam zachraňují zvířata a hledají pro ně nový domov. Dino a já jsme spolu už 7 let - a i s jeho nadýmáním a občasnými ušními infekcemi, je pořád ten nejlepší!

Rozhodně doporučuji psa jako nejlepšího přítele. Jeho obrázek a můj teď vidíte vlevo.

Ráda nakupuji - boty a kabelky. Dívám se hodně na televizi. Mám ráda HBO, jejichž produkce je určena pro filmové diváky. Mezi mé oblíbené filmy patří Bladerunner, Lost Highway, Silence of the Lambs, Diva (neamerický) a The Professional. Narodila jsem se ve znamení Panny, tudíž jsem skutečně mimořádná. (Například bych mohla dostat vyznamenání za svůj souboj s prachem.) Moji přátele mají rádi, když přijdu na party a pak zůstanu celou noc kvůli úklidu.

Pokud je vám z toho všeho dobrého o mně už nevolno, věřte, že jsem roztěkaná, mluvím hodně sprostě, bývám žárlivá, soutěživá a umím být i velmi náladová a ironická. To byste koukali!!

Měla jsem super úžasného přítele, který mě úměl rozesmát a byl taky nesmírně roztomilý. Jeho obrázek a mně můžete vidět o kousek výš.

 

 


úryvek z jednoho rozhovoru...

"Což je onen malý bonus k českému překladu anglického životopisu."

 

Claire, která v svých 32 letech (v roce 1999) měří 183 cm, vzpomíná na své začátky u Renaissance Pictures. Snažila se dostat roly Morrigan v pětce Hercula, ale tvůrci si představovali pro Irku výšku okolo 168 cm, takže Claire dostala košem. Nicméně (naštěstí) následně poté "zavadila" o charakter Alti ve čtyřce Xeny. Takž radost :)) Claire také ještě vzpomíná, že výšku Victorie Pratt, se kterou v AITST spolupracovala, by odhadla na takových 171 cm.

 

další rychlé info:

"Které je vybráno z jednoho interview, které poskytla pro své oficiální stránky."

 

 

 

CS Images - Alti Vista - Filmography - Conventions

index - Alti's Claire